Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent u prezydenta

Prezydent u prezydenta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 07 listopad 2012 17:21

We wtorek w Pałacu Prezydenckim, prezydent Bronisław Komorowski zorganizował konferencję w ramach Forum Debaty Publicznej ,,Samorząd Terytorialny dla Polski”. Wśród uczestników konferencji znalazł się prezydent Ryszard Brejza.

 

Głównym tematem konferencji była kwestia konsultacji społecznych, która w opinii prezydenta Bronisława Komorowskiego jest bardzo istotnym elementem nowoczesnego państwa demokratycznego  - Aktywność obywatelska jest niezbędna dla nowoczesnego rozwoju naszego kraju – zaznaczył prezydent Komorowski.

 

Prezydent RP powołał także Kapitułę Nagrody Obywatelskiej, która ma wyróżniać osoby zaangażowane na rzecz rozwoju postaw obywatelskich na poziomie lokalnym.

 

W konferencji aktywny był także prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, który zaznaczył, że to samorządy ponoszą ostateczną odpowiedzialność finansową za realizowane zadania, dlatego w jego opinii samorządy powinny mieć wolną rękę co do kwestii wyboru formy konsultacji społecznych. Nie powinno być to narzucane przez państwo po przez ustawę.

 

Prezydent Brejza zabrał także głos w kwestii ustawy śmieciowej, o której pisaliśmy wczoraj.  Włodarz Inowrocławia postulował do prezydenta Komorowskiego, aby poparł wniosek naszego miasta do Trybunału Konstytucyjnego skarżącego tą ustawę. Poparcia dla Inowrocławia w tej kwestii udzielił już Związek Miast Polskich oraz kilka miast należących do tej organizacji.

 

Zgodnie z nowymi przepisami od nowego roku za gospodarkę odpadami będą odpowiedzialne samorządy. Te mimo posiadania spółek komunalnych mogących realizować te zadania będą musiały rozpisywać przetargi na realizację tych zadań. Wiele miejskich spółek może konkurencji z firmami z zachodu Europy nie wytrzymać.

 

U nas utylizacją śmieci zajmuje się zakład komunalny. Przyznam, że wolelibyśmy, aby przetargów na realizację tego zadania nie było ­– przyznaje w rozmowie z nami burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu