Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny chce, aby w szkołach uczono japońskiego i chińskiego

Radny chce, aby w szkołach uczono japońskiego i chińskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 19 maj 2014 16:11

Na sesji Rady Miejskiej Inowrocławia radny Jarosław Mrówczyński z PiS złożył interpelacje, w której zaproponował, aby wprowadzić do inowrocławskich szkół nauczanie języków skandynawskich oraz japońskiego i chińskiego. W ten sposób zwiększając szanse młodych na zatrudnienie.

Bezrobocie jest dużym problemem w Inowrocławiu, co piąty mieszkaniec nie ma pracy. Dość nietypowy pomysł na zwiększenie szans młodych na rynku pracy wyraził radny Jarosław Mrówczyński, który zaproponował wprowadzenie do szkół fakultatywnej możliwości nauczania języków: norweskiego, szwedzkiego, japońskiego i chińskiego.

 

Zdaniem radnego szczególne znaczenie mogą mieć języki japońskie i chińskie, z racji dość szybkiego rozwijania się gospodarek tych państw.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu