Jesteś tutaj: HomeInowrocławKonflikt związkowców z Solino z Orlenem

Konflikt związkowców z Solino z Orlenem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 15 maj 2014 13:52

Przedstawiciele związków zawodowych działających przy inowrocławskich kopalniach soli Solino zarzucają PKN Orlen niezgodne z prawem wypowiedzenie pracownikom Pakietu Socjalnego, który zakłada modernizację kopalni. W ich opinii Orlen doprowadził do utraty zaufania ze strony załogi Solino.

Kopalnie IKS Solino S.A. zostały w 1996 roku przejęte przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. z siedzibą w Płocku. Związkowcy przypominają, że zgodnie z rozdziałem V Pakietu Socjalnego inwestor zobowiązał się zmodernizować kopalnie ,,Góra” i ,,Mogilno”, co miało przyczynić się do utrzymania zdolności produkcyjnej solanki na poziomie zaspokajającym potrzeby odbiorców oraz wybudowanie na terenie IKS Solino S.A. nowoczesnej warzelni soli próżniowej.

 

W opinii związkowców Orlen się z tego nie wywiązał, a na dodatek władze koncernu podjęły niezgodne z prawem działania w celu wypowiedzenia Pakietu Socjalnego. Zamiast tego władze IKS Solino S.A. mają pomniejszać prawa pracowników m.in. po przez wykluczenie ich przedstawiciela z Rady Nadzorczej. Takie działanie ma prowadzić do sytuacji spornej.

 

Związkowcy zarzucają Orlenowi działanie ,,w złej wierze” i ubolewają, że brak podjęcia wyżej wymienionych inwestycji sprawiło, że nie udało się stworzyć w południowo-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego nowych miejsc pracy.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu