Jesteś tutaj: HomeInowrocławEuropejski Festiwal Lekkoatletyczny zawita do Inowrocławia

Europejski Festiwal Lekkoatletyczny zawita do Inowrocławia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 14 maj 2014 19:43

W tym roku odbędzie się kolejna, XIV edycja Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Bydgoszcz CUP. Po raz pierwszy część konkurencji zostanie rozegranych na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu. Zawody odbywać będą się zatem w dwóch miastach.

XIV EFL odbędzie się w dniach 1 i 2 czerwca. W pierwszym dniu odbędzie się przedmiting na stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków Rozegranych zostanie łącznie 7 konkurencji – biegi kobiet na 400, 1500 i 3000 m, mężczyzn na 400 i 1500 m oraz konkurs rzutu dyskiem pań i trójskoku panów.

 

Ta ostatnia konkurencja będzie szczególna, gdyż konkurs w trójskoku będzie nosił imię Jana Jaskólskiego, zmarłego w ubiegłym roku inowrocławskiego lekkoatlety.

 

Pozostała część zawodów odbędzie się na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, łącznie czternaście konkurencji.

 

Szerzej o XIV EFL napiszemy wkrótce na naszych łamach. Co jest jednak ważne, jest to pierwsza tak dużej rangi impreza organizowana wspólnie przez Inowrocław i Bydgoszczy. Być może przetrze ona bliższą współpracę obu miast w przyszłości.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu