Jesteś tutaj: HomeInowrocławW powiecie inowrocławskim będą dwa ZIT-y

W powiecie inowrocławskim będą dwa ZIT-y

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław czwartek, 08 maj 2014 19:56

Rada Powiatu w Inowrocławiu wyraziła zgodę na zawarcie przez powiat porozumienia z 8 gminami, w ramach ZIT-u na poziomie powiatowym. Będzie to kolejny ZIT w tym powiecie, na razie nie wiadomo jednak ile pieniędzy na inwestycje mógłby on utrzymać.

Decyzją władz Inowrocławia miasto to utworzyło ZIT z gminą wiejską Inowrocław, na który otrzyma około 17 mln euro do 2020 roku.

 

Pod koniec kwietnia Rada Powiatu w Inowrocławiu wyraziła natomiast wolę powołania ZIT-u z 8 gminami – Kruszwica, Janikowo, Gniewkowo, Pakość, Inowrocław, Złotniki Kujawskie, Dąbrowa Biskupia i Rojewo.

 

W założeniu tzw. ZIT-y miały integrować samorządy. Miała być to zachęta finansowa do oddolnego łączenia się gmin w związki. Dziwić może zatem, dlaczego powstały dwa osobne ZIT-y zamiast jednego wspólnego, co przyniosłoby znacznie większe efekty dla mieszkańców całego powiatu inowrocławskiego. Ponadto pozwoliłoby skruszyć polityczny mur pomiędzy władzami miasta i powiatu. Samorządowcy nie potrafili się jednak razem dogadać, a takie dość nietypowe rozwiązanie zaakceptowali marszałkowie z Torunia. Trudno nie zauważyć tutaj podtekstu politycznego.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu