Jesteś tutaj: HomeInowrocławWroński: Mniej solanek więcej przemysłu miejsc pracy

Wroński: Mniej solanek więcej przemysłu miejsc pracy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 01 maj 2014 14:47

Kandydat na prezydenta Inowrocławia Marcin Wroński wydał oświadczenie z okazji Święta Pracy, w którym przypomina, że około 25% mieszkańców tego miasta oficjalnie nie ma pracy i zarzuca prezydentowi Ryszardowi Brejzie, że nie potrafi tej sytuacji odmienić.

Inowrocław nie może funkcjonować dzięki kuracjuszom i turystyce, ponieważ to nierealne – ekonomiczna fikcja. Miasto mające 70 tysięcy mieszkańców potrzebuje przemysłu, a nie tylko 1700 łóżek w sanatoriach.Chcemy podkreślić, że Inowrocław to nie tylko Solanki, to również zwykli mieszkańcy, którzy chcą mieć pracę, wykazać dochody, uzyskać kredyt na zakup mieszkania, czy samochodu. Przez ostatnie 10 lat miasto skupiło się na pozyskiwaniu funduszy unijnych głównie na Solanki – czytamy w komunikacie ruchu Nowy Inowrocław Marcina Wrońskiego.

 

Według ostatnich danych Urzędu Pracy od grudnia 2011 roku przybyło 556 bezrobotnych. Prezydent otwierając strefy gospodarcze zapewniał, że będą w tym miejscu pojawiać się ludzie zadowolenie z faktu posiadania pracy. Wspominał, że może spotkać się tam za kilkanaście miesięcy. Niedługo minie 30 miesięcy od tych słów. Należy przyznać, że prezydent co do wyglądu Solanek to ma nosa, ale to za mało na miasto wielkości Inowrocławia. Musimy mieć przemysł na skalę takich firm jak kiedyś była: Huta Szkła „Irena”, Modus, Igal, Domgos, IPB, Zakłady Mięsne i wiele innych.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu