Jesteś tutaj: HomeInowrocławZałożycielka Flandrii nominowana do biznesowego Oskara

Założycielka Flandrii nominowana do biznesowego Oskara

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 kwiecień 2014 22:01

Dwie wybitne osobistości z naszego regionu znalazły się w dziewiątce kandydatów do prestiżowej nagrody im. Jana Wejcherta. Nominację otrzymała za działalność społeczną Ineza Skrzypiec-Sikorska oraz właściciel bydgoskiej PESA Tomasz Zaboklicki.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, zwana także biznesowym Oskarem, zostanie wręczona w trzech kategoriach, a jej wartość sięga 100 tys. zł. Jej idea zrodziła się 3 lata temu z okazji 25-lecia wprowadzenia w Polsce reform inicjujących gospodarkę wolnorynkową.

 

Gala finałowa odbędzie się 15 maja i będzie transmitowana na żywo przez stację TVN24.

 

Ineza Skrzypiec-Sikorska została mianowana w kategorii ,,Działalność Społeczna”. Dzięki jej zaangażowaniu, przy współpracy z rządem Flandrii (region Belgii) w Inowrocławiu od 20 lat funkcjonuje alternatywny model opieki zdrowotnej, który adresowany jest głównie do osób starszych. Flandria jako organizacja pozarządowa zajmuje się m.in. prowadzeniem sklepów i wypożyczalni medycznych, które umożliwiają potrzebującym dostęp do sprzętu na preferencyjnych warunkach. Duży nacisk organizacja Inezy Skrzypiec-Sikorskiej kładzie także na organizowanie wolontariatu oraz akcję profilaktyki zdrowotnej. Sklep medyczny Flandrii działa też w Bydgoszczy.

 

Tomasz Zaboklicki znany jest w naszym regionie bardzo dobrze, a to za sprawą sukcesów bydgoskiej PESA, której jest właścicielem. Produkty tej firmy jeżdżą po szynach całego świata. PESA zatrudnia około 4 tys. osób. Zaboklicki został nominowany w kategorii ,,Sukces”.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu