Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław sprawiedliwie potraktowany przy podziale środków unijnych?

Inowrocław sprawiedliwie potraktowany przy podziale środków unijnych?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 09 kwiecień 2014 17:31

Władze Inowrocławie mogą się pochwalić tym, że w przeciwieństwie do Bydgoszczy żyją w dobrych relacjach z Urzędem Marszałkowskim. Nie padają bowiem publiczne zarzuty, o niesprawiedliwym traktowaniu Inowrocławia przez marszałka. Zdaniem opozycji miasto to pozyskało bardzo mało pieniędzy z Unii Europejskiej, które dzielone są przez służby marszałkowskie w Toruniu.

- Miasto chwali się, że pozyskało prawie 63 mln zł z Unii Europejskiej. W pierwszej chwili kwota ta Mozę wydawać się duża. Jednak gdy przeliczymy na jednego mieszkańca i porównamy z innymi miastami to okazuje się, że nie ma się czym chwalić – wyjaśnia Marcin Wroński z ruchu Nowy Inowrocław.

 

W jego opinii na mieszkańca pozyskano 835 zł. Porównując to z podtoruńskimi gminami jest to bardzo mało.

 

W naszym województwie z danych za lata 2007-2012 przodują podtoruńskie Łysomice z kwotą 6465 zł na jednego mieszkańca. W gminie Łubianka 4935 zł, a w Chełmży 4635 zł na jednego mieszkańca – wyjaśnia Wroński, powołując się przy tym na publikację Gazety Pomorskiej.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu