Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławianie zbiorą się pod ,,Dębem Pamięci”

Inowrocławianie zbiorą się pod ,,Dębem Pamięci”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 08 kwiecień 2014 22:44

W kwietniu 1943 roku hitlerowcy ujawnili informację o znalezieniu w okolicach Katynia masowych grobów polskich oficerów. Dzisiaj wiemy, że zostali oni zamordowani przez bolszewików. W 70-tą rocznicę zbrodni Katyńskiej zakończyły się tragicznym w skutkach wypadkiem lotniczym, w czasie którego zginął prezydent Lech Kaczyński wraz z całą polską delegacją. Jutro minie 4-ta rocznica tego zdarzenia.

   W kwietniu 2010 roku wieść o katastrofie pod Smoleńskiem wstrząsnęła całym narodem polskim. W obliczu tej tragedii zbieraliśmy się w centrach miast by oddać hołd tragicznie zmarłym.

 

13 kwietnia 2010 roku posadzono w Inowrocławiu ,,Dąb Pamięci”, który przypominać ma o ofiarach zbrodni katyńskiej. Jutro na Kujawach także odbędą się uroczystości. O godzinie 17:00 w kościele garnizonowym zostanie odprawiona msza święta, po której nastąpi przejście pod ten niezwykły dąb.

 

Tego dnia w pamięci będą także ci, którzy zginęli przed 4-roma laty. Organizatorem uroczystości jest Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu