Jesteś tutaj: HomeInowrocławKolejne zwolnienia w zakładach sodowych

Kolejne zwolnienia w zakładach sodowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 02 kwiecień 2014 12:29

Docierają do nas informacje, że kolejni pracownicy zakładów sodowych w Inowrocławiu otrzymali wypowiedzenia umów o pracę. Jest to redukcja kolejnych już etatów w tej firmie.

Właścicielem Sody jest grupa Ciech S.A. ta z kolei w dużej mierzej należy do Skarbu Państwa. Przed rokiem Rada Miejska w Inowrocławiu wyraziła zgodę na włączenie zakładów do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki czemu właściciel firmy może liczyć na zwolnienia podatkowe.

 

Zamiast wzrostu miejsc pracy Soda zwalnia, co budzi niepokój także u władz miasta. Kilkanaście dni temu w Inowrocławiu gościł przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki, który uspokajał załogę. Nowe informację o zwolnieniach na uspokojenie sytuacji jednak nie wpłyną.

 

Pracownicy obawiają się, że zakłady sodowe w Inowrocławiu i Janikowie podzielą los Zachemu.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu