Jesteś tutaj: HomeInowrocławBrejza zabiega o rozbudowę DK 15

Brejza zabiega o rozbudowę DK 15

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 01 kwiecień 2014 16:18

Poseł Krzysztof Brejza w czasie spotkania z wiceministrem Infrastruktury i Rozwoju Pawłem Orłowskim przekonywał go do konieczności rozbudowy w najbliższym czasie drogi krajowej nr 15 na odcinku Inowrocław – Toruń.

W ten sposób inowrocławianie oraz mieszkańcy powiatu inowrocławskiego uzyskaliby szybką komunikację z węzłem autostradowym w Nieszawce pod Toruniem. W ramach rozbudowy DK 15 powstała by także obwodnica Gniewkowa, co by zmniejszyło korki w tym mieście, powstające na wskutek ruchu tranzytowego.

 

Poseł zabiegał, aby to zadanie inwestycyjne zrealizować w ramach tzw. kontraktu terytorialnego, nad którym trwają obecnie negocjacje pomiędzy Samorządem Województwa a rządem.

 

Krzysztof Brejza liczy na rozbudowę DK 15 do standardu drogi ekspresowej, czyli takiego, w jakim realizowana już wkrótce będzie obwodnica Inowrocławia.

 

Parlamentarzysta zwracał także uwagę, że ważna dla rozwoju Inowrocławia będzie także rozbudowa DK 25 w kierunku Bydgoszczy.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu