Jesteś tutaj: HomeInowrocławTadek Polkowski przeprowadzi lekcję historii

Tadek Polkowski przeprowadzi lekcję historii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 01 kwiecień 2014 15:53

Głoszący treści patriotyczne raper Tadek, związany z zespołem Firma, przeprowadzi na zaproszenie Inowrocławskiego Klubu Dyskusyjnego muzyczną lekcję historii. Jego utwory poświęcone są takim bohaterom jak: płk. Witold Pilecki, gen. Emil Fiedorf ,,Nil”, czy ,,Inka”, są bardzo popularne w interncie. Będzie można ich posłuchać na żywo o godzinie 17:00 na koncercie MGOKSIR w Gniewkowie.

Wcześniej Tadek zaśpiewa dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza.

 

Utwór dedykowany płk. Pileckiemu

 

Tadek nagrał kilka utworów poświęconych także Żołnierzom Wyklętym. Na najnowszej płycie oddaje on hołd żołnierzom WIN (Wolność i Niezawisłość), którzy po II wojnie światowej walczyli przeciwko sowieckiemu okupantowi. Jedna z piosenek poświęcona jest także wymordowanym przez ukraińskich nacjonalistów pod wodzą Stephana Bandery Polakom na kresach.

 

- Oni chcą by polskość oznaczała męki. Ciężarne kobiety rozcinają piłą, noworodkom miażdżą głowy, szkoły stają się mogiłą – rapuje o bezwzględności UPA Tadek i dziwi się, że władze ukraińskie stawiały Banderze pomniki.

 

Wstęp na koncert w Gniewkowie jest bezpłatny.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu