Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni rozgoryczeni na starostwo, że obcina dotacje na biblioteki

Radni rozgoryczeni na starostwo, że obcina dotacje na biblioteki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 31 marzec 2014 17:47

Rada Miejska w Inowrocławiu przyjęła na poniedziałkowym posiedzeniu korektę do budżetu miasta na rok 2014. Dotyczyła ona między innymi zmniejszenia finansowania na realizacje zadań miejskiej biblioteki w Inowrocławiu o 50 tys. zł.

 

Przyczyną tej decyzji było zmniejszenie wysokości dotacji przyznanej gminie przez powiat inowrocławski. W dyskusji radni zarówno koalicji prezydenta Brejzy oraz reprezentujący opozycyjne SLD radny Andrzej Kieraj jednoznacznie skrytykowali postępowanie władz powiatowych.

 

- Mieszkańcy Inowrocławia to także mieszkańcy powiatu inowrocławskiego – przypominał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Maciej Szota, który zwrócił uwagę, że w tej korekcie były przyjmowane także przesunięcia środków w związku z wycofaniem się powiatu z dofinansowania Forum Ratownictwa.

 

Radni byli zgodni, że z usług biblioteki korzystają także mieszkańcy innych gmin wchodzących w skład powiatu bydgoskiego.

 

Pytany przez nas o te zarzuty opozycyjny radny powiatowy Jerzy Gawęda przyznał, że mieszkańcy wiele tracą na konflikcie pomiędzy prezydentem miasta oraz starostą.

 

- Przerzucają się oni wzajemnie odpowiedzialnością – wyjaśnia Gawęda.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu