Jesteś tutaj: HomeInowrocławTrwają prace na odcinku Więcławice – Inowrocław

Trwają prace na odcinku Więcławice – Inowrocław

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 21 marzec 2014 17:22

Już w przyszłym roku czas podróży pociągiem z Inowrocławia do Jabłonowa Pomorskiego przez Toruń ma być krótsza o 25 minut. W marszu rozpoczęły się prace na odcinku Inowrocław – Więcławice.

 

Rewitalizacja linii kolejowej nr 353 na odcinku kujawsko-pomorskim prowadzona jest już od kilku miesięcy. Celem tej realizowanej przez PKP PLK inwestycji jest poprawienie dostępności pomiędzy Poznaniem, a Toruniem i Olsztynem. Dla mieszkańców Inowrocławia będzie to oznaczać przede wszystkim krótszy o kilkanaście minut czas podróży do Torunia.

 

Inwestycja ma pozwolić przywrócić prędkość rozkładową na odcinku Inowrocław – Toruń – Jabłonowo Pomorskie do 120 km/h. Łącznie rewitalizacji poddanych ma być 95 km torów.

 

Całkowity koszt realizowanej inwestycji przekroczy 200 mln zł.

 

Dzięki przepowadzonej wcześniej rewitalizacji czas podróży z Inowrocławia do Bydgoszczy skócił się do około 40 minut, a w przypadku pociagów pośpiesznych nawet 30 minut. Jest to czas znacznie krótszy od oferowanego przez komunikację autobusową.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu