Jesteś tutaj: HomeInowrocławPropaganda sukcesu z udziałem radnej sejmiku z Inowrocławia

Propaganda sukcesu z udziałem radnej sejmiku z Inowrocławia

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław piątek, 21 marzec 2014 01:11

W ,,Magazynie miejskim” inowrocławskiej telewizji prowadzonej przez Kujawskie Centrum Kultury udział wzięła radna sejmiku Elżbieta Piniewska, która mówiła o sukcesach województwa.

Zdaniem radnej Elżbiety Piniewskiej województwo kujawsko-pomorskie rozwija się prężnie - Mamy średnio 8 miejsce w Polsce, które wypracowaliśmy sami bez wsparcia, w odróżnieniu od ściany wschodniej, gdzie poszły ogromne dotacje.

 

Radna nie wyjaśniła dokładniej o jakie statystyki jej chodzi. Bo zapewne nie chodziło jej o statystyki związane z bezrobociem, gdzie kujawsko-pomorskie znajduje się na przedostatnim miejscu, a w samym powiecie inowrocławskim, który reprezentuje bezrobocie przekroczyło ostatnio 23% mimo, iż w skali kraju spada.

 

Radna wyraziła także duże nadzieje z planami Unii Europejskiej, która do roku 2020 chce szczególnie rozwijać kolej. Liczy ona między innymi na lepsze połączenia kolejowe Inowrocławia z Bydgoszcz i Toruniem.

 

Nie zauważyła radna chyba jednak faktu, iż odcinek linii kolejowej nr 131 Bydgoszcz – Inowrocław został już wyremontowany, a średni czas podróży pociągiem pomiędzy tymi miastami wynosi około 40 minut, czyli jest konkurencyjny nawet z czasem przejazdu samochodem osobowym. Wystarczy tylko zwiększyć liczbę połączeń, których jest mało. To leży już jednak w kompetencjach Samorządu Województwa, który radna Piniewska także reprezentuje. I na utrzymanie tych połączeń Unia Europejska pieniędzy nie dołoży.

 

Na szczęście radna mogła liczyć na mało dociekliwą redaktor prowadzącą. Audycje w ramach ,,Magazynu miejskiego” finansowane są z pieniędzy podatników przez Urząd Miejski w Inowrocławiu. Opinii publicznej ratusz nie chce jednak podać ich kosztów, zasłaniając się tajemnicą handlową.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu