Jesteś tutaj: HomeInowrocławPropaganda sukcesu z udziałem radnej sejmiku z Inowrocławia

Propaganda sukcesu z udziałem radnej sejmiku z Inowrocławia

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław piątek, 21 marzec 2014 01:11

W ,,Magazynie miejskim” inowrocławskiej telewizji prowadzonej przez Kujawskie Centrum Kultury udział wzięła radna sejmiku Elżbieta Piniewska, która mówiła o sukcesach województwa.

Zdaniem radnej Elżbiety Piniewskiej województwo kujawsko-pomorskie rozwija się prężnie - Mamy średnio 8 miejsce w Polsce, które wypracowaliśmy sami bez wsparcia, w odróżnieniu od ściany wschodniej, gdzie poszły ogromne dotacje.

 

Radna nie wyjaśniła dokładniej o jakie statystyki jej chodzi. Bo zapewne nie chodziło jej o statystyki związane z bezrobociem, gdzie kujawsko-pomorskie znajduje się na przedostatnim miejscu, a w samym powiecie inowrocławskim, który reprezentuje bezrobocie przekroczyło ostatnio 23% mimo, iż w skali kraju spada.

 

Radna wyraziła także duże nadzieje z planami Unii Europejskiej, która do roku 2020 chce szczególnie rozwijać kolej. Liczy ona między innymi na lepsze połączenia kolejowe Inowrocławia z Bydgoszcz i Toruniem.

 

Nie zauważyła radna chyba jednak faktu, iż odcinek linii kolejowej nr 131 Bydgoszcz – Inowrocław został już wyremontowany, a średni czas podróży pociągiem pomiędzy tymi miastami wynosi około 40 minut, czyli jest konkurencyjny nawet z czasem przejazdu samochodem osobowym. Wystarczy tylko zwiększyć liczbę połączeń, których jest mało. To leży już jednak w kompetencjach Samorządu Województwa, który radna Piniewska także reprezentuje. I na utrzymanie tych połączeń Unia Europejska pieniędzy nie dołoży.

 

Na szczęście radna mogła liczyć na mało dociekliwą redaktor prowadzącą. Audycje w ramach ,,Magazynu miejskiego” finansowane są z pieniędzy podatników przez Urząd Miejski w Inowrocławiu. Opinii publicznej ratusz nie chce jednak podać ich kosztów, zasłaniając się tajemnicą handlową.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu