Jesteś tutaj: HomeInowrocławGdzie był poseł Brejza, gdy głosowano ważną dla Inowrocławia poprawkę?

Gdzie był poseł Brejza, gdy głosowano ważną dla Inowrocławia poprawkę?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 20 marzec 2014 11:20

Ruch Nowy Inowrocław, po jednej z naszych publikacji, wytyka posłowi Krzysztofowi Brejzie, że nie głosował w Sejmie za ważną z punktu widzenia interesu Inowrocławia poprawką do tzw. ustawy śmieciowej.

Mamy w Inowrocławiu dość zabawną sytuację, która jest dla mieszkańców niezrozumiała. Mamy dwóch panów o tym samym nazwisku, którzy twierdzą, że działają dla dobra miasta. Pan Krzysztof Brejza – poseł PO, głosuje za ustawą śmieciową. Mało tego, jest nieobecny na głosowaniu 25 stycznia 2013 r., kiedy była głosowana poprawka mówiąca o ww. przetargach. Pan Ryszard Brejza - prezydent miasta, niejednokrotnie podkreśla, że dba o interesy Inowrocławia i wnosi skargę na tą ustawę do Trybunału Konstytucyjnego – wyjaśnia Marcin Wroński z Nowego Inowrocławia.

 

Przed tygodniem jak informowały media, w tym nasz portal, Trybunał Konstytucyjny wniosek Inowrocławia uznał za niezasadnych. Nieobecność posła Brejzy na tym głosowaniu jest o tyle dziwna, że w głosowaniu je poprzedzające oraz następującym po nim, ten parlamentarzysta już głosował.

 

Chcieliśmy przy okazji zwrócić uwagę na czystość w naszym mieście. Od ponad pół roku płacimy przymusową opłatę za śmieci. W skali roku gospodarstwo wieloosobowe może płacić nawet 624 zł, jednak stan porządku w niektórych częściach naszego miasta jest skandaliczny. Dlaczego nam każe się: płacić, segregować odpady, dbać o czystość, a miasto nie wymaga tego w dostatecznym stopniu od siebie? – zarzuca miastu Wroński.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • 15 sierpnia 1920 – to ważna data domykająca klamrę

  100. rocznica Bitwy Warszawskiej to na pewno szczególne obchody Święta Wojska Polskiego, nie tylko z powodu jubileuszowej rocznicy, ale też tego, że świętowanie zostało ograniczone przez pandemię COVID-19 – dzisiaj nie odbędzie się w Warszawie coroczna uroczysta defilada, także lokalne uroczystości przesunięto na inne dni. Z drugiej strony, może z powodu znacznie uboższej otoczki, mamy więcej czasu na przemyślenie sedna, a jest co poddać refleksji.

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

Wiadomości z regionu