Jesteś tutaj: HomeInowrocławGdzie był poseł Brejza, gdy głosowano ważną dla Inowrocławia poprawkę?

Gdzie był poseł Brejza, gdy głosowano ważną dla Inowrocławia poprawkę?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 20 marzec 2014 11:20

Ruch Nowy Inowrocław, po jednej z naszych publikacji, wytyka posłowi Krzysztofowi Brejzie, że nie głosował w Sejmie za ważną z punktu widzenia interesu Inowrocławia poprawką do tzw. ustawy śmieciowej.

Mamy w Inowrocławiu dość zabawną sytuację, która jest dla mieszkańców niezrozumiała. Mamy dwóch panów o tym samym nazwisku, którzy twierdzą, że działają dla dobra miasta. Pan Krzysztof Brejza – poseł PO, głosuje za ustawą śmieciową. Mało tego, jest nieobecny na głosowaniu 25 stycznia 2013 r., kiedy była głosowana poprawka mówiąca o ww. przetargach. Pan Ryszard Brejza - prezydent miasta, niejednokrotnie podkreśla, że dba o interesy Inowrocławia i wnosi skargę na tą ustawę do Trybunału Konstytucyjnego – wyjaśnia Marcin Wroński z Nowego Inowrocławia.

 

Przed tygodniem jak informowały media, w tym nasz portal, Trybunał Konstytucyjny wniosek Inowrocławia uznał za niezasadnych. Nieobecność posła Brejzy na tym głosowaniu jest o tyle dziwna, że w głosowaniu je poprzedzające oraz następującym po nim, ten parlamentarzysta już głosował.

 

Chcieliśmy przy okazji zwrócić uwagę na czystość w naszym mieście. Od ponad pół roku płacimy przymusową opłatę za śmieci. W skali roku gospodarstwo wieloosobowe może płacić nawet 624 zł, jednak stan porządku w niektórych częściach naszego miasta jest skandaliczny. Dlaczego nam każe się: płacić, segregować odpady, dbać o czystość, a miasto nie wymaga tego w dostatecznym stopniu od siebie? – zarzuca miastu Wroński.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu