Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent drwi sobie z mieszkańców i radnych

Prezydent drwi sobie z mieszkańców i radnych

Napisał  Opublikowano w Inowrocław wtorek, 11 marzec 2014 22:15

Podwładni prezydenta Ryszarda Brejzy robią wszystko, aby nie udzielić odpowiedzi na pytania radnego Andrzeja Kieraja, na temat wydatków ratusza na autopromocję polityków koalicji rządzącej miastem. Radny tak jak dziennikarze zbywany jest lakonicznymi odpowiedziami na interpelacje, po lekturze których można odnieść wrażenie, że pracownicy inowrocławskiego magistratu nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

 

Dwa miesiące temu radny Andrzej Kieraj z SLD złożył na sesji Rady Miejskiej interpelacje, w której pytał jaki jest koszt produkcji i emisji programów publicystycznych, które promują prezydenta Brejzę oraz jego współpracowników, w miejskiej telewizji kablowej. Zamiast konkretnej odpowiedzi dowiedział się programy produkuje jedna firma na zasadzie zlecenia jej zadania. Żadnych kwot mu jednak nie podano.

 

Miesiąc później radny złożył zatem kolejną interpelacje z prośbą o doprecyzowanie. W poniedziałek otrzymał odpowiedź, gdzie naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu Magdalena Kaiser stwierdza (z upoważnienia prezydenta Ryszarda Brejzy) – W piśmie z 5 lutego 2014 r. otrzymał Pan odpowiedzi i wyjaśnienia na wszystkie zadane podczas XXXIX sesji Rady Miejskiej pytania. Do czasu XL sesji nie nastąpiły żadne zdarzenia, które spowodowały konieczność uzupełnienia lub korektę poprzedniego.

 

Można odnieść wrażenie, że pani naczelnik nie potrafi chyba czytać ze zrozumieniem. Bo radny od samego początku pytał o kwoty, których w żadnym z pism nie uzyskał. Urzędnicy bawią się zatem z radnymi i dziennikarzami w ciuciubabkę, utajniając przy tym w jaki sposób wydają pieniądze inowrocławian.

 

Ta sytuacja zaprzecza także zasadą funkcjonowania samorządu, gdyż to radni pełnią rolę kontrolną nad funkcjonowaniem miasta i utajnianie przed nimi tego typu informacji jest niedopuszczalne.

 

Radny Andrzej Kieraj w rozmowie z nami przyznaje, że nie widzi sensu kolejny raz pytania o to samo i zamierza zwrócić się o rozstrzygnięcie sprawy przez Wojewódzki Sąd Administracyjny.

administrator

Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.

Strona: www.joomshaper.com/

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu