Jesteś tutaj: HomeInowrocławUlica wiceprezydenta ważniejsza od przedsiębiorców?

Ulica wiceprezydenta ważniejsza od przedsiębiorców?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 26 luty 2014 13:57

Ruch Nowy Inowrocław ubolewa, że firmy mieszczące się przy ulicy Budowlanej, które płacą do miasta  pokaźne podatki, nie mogą doczekać się remontu drogi, za to priorytetowo traktuje się ulicę przy której mieszka jeden z zastępców prezydenta.

W opinii Marcina Wrońskiego z Nowego Inowrocławia niechlubną wizytówką tego miasta jest ulica Budowlana - Znajdują się na niej głównie lokalne firmy, które przekazują do budżetu miasta bardzo duże kwoty z tytułu podatku od nieruchomości. Według naszych szacunków mogą one płacić około miliona złotych rocznie. W zamian za to mają drogę w opłakanym stanie.

 

Wroński  sugeruje, że może to odstraszać potencjalnych inwestorów - Często odwiedzają ich kontrahenci z innych miast i widzą w jaki sposób traktuje się u nas lokalnych przedsiębiorców. Może mogliby znaleźć się wśród nich potencjalni inwestorzy, ale raczej trudno zachęcić się widząc taką drogę, a w zamian za to jedne z najwyższych podatków w Polsce. 

 

Nowy Inowrocław ubolewa, że miasto priorytetowo potraktowało ulicę, na której znajduje się zaledwie kilka budynków, gdzie wprowadził się  zastępca prezydenta Inowrocławia Ireneusz Stachowiak z Solidarnej Polski.

 

Wroński ubolewa także, że inowrocławscy przedsiębiorcy płacą dużo wyższe podatki lokalne niż w miastach o podobnej wielkości . W Inowrocławiu jest  to 22,80 zł na metr kwadratowy, gdy w Gnieźnie już 18,10 zł.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu