Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski radny zarzuca sejmikowi poważne błędy legislacyjne

Inowrocławski radny zarzuca sejmikowi poważne błędy legislacyjne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 25 luty 2014 12:18

23 września 2013 roku sejmik województwa przyjął uchwałę, która umożliwić miała powstanie w Inowrocławiu filii WORD. Ta jednostka z powodu niespełniania przez miasto wymogów nie powstała jednak do dzisiaj. W opinii radnego miejskiego Jacka Olecha marszałek województwa oraz radni wojewódzcy przyjęli uchwałę z poważnymi błędami legislacyjnymi.

Uchwała sejmiku odwołuje się w paragrafie pierwszym do nieistniejącego rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 13 lipca 2012. W tym dniu minister wydał rozporządzenie odnoszące się do kwestii zasad funkcjonowania filii WORD o podobnej nazwie do którego odnosi się sejmik, jest to jednak nazwa o kilka wyrazów krótsza.

 

- Zasady techniki prawodawczej nie pozostawiają złudzeń ani żadnego marginesu błędu – tłumaczy stanowczo radny Jacek Olech, który z wykształcenia jest prawnikiem.

 

Radny zauważa także, że sejmik odnosi się do kryteriów opisanych w tabeli nr 7 załącznika nr 1 do wspomnianego rozporządzenia. Jak się okazuje załącznik nr 1 nie zawiera żadnych tabeli. Domyślać się można, że twórcą tej uchwały chodziło o załącznik nr 2.

 

- Gdzie nadzór Marszałka i jego właściwego zastępcy? – pyta inowrocławski radny. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu