Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni Inowrocławia oddali hołd Ukraińcom

Radni Inowrocławia oddali hołd Ukraińcom

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 24 luty 2014 15:37

Na wniosek radnego Jacka Olecha Rada Miejska Inowrocławia uczciła minutą ciszy osoby, które w wyniku niespokojnej sytuacji u naszego wschodniego sąsiada stracili życie.  Był to gest solidarności inowrocławskiego samorządu dla Ukraińców.

Wcześniej miała miejsce uroczystość uhonorowania wysokim odznaczeniem państwowym Belga Jeana Pierre Descana, który był jednym z inicjatorów powstania w Inowrocławiu fundacji ,,Flandria”, która przy wsparciu Belgów zwiększyła poziom opieki zdrowotnej ludzi starszych na Kujawach. Prezydent Ryszard Brejza nawiązując do tego wspomniał, że być może tak jak Belgowie pomogli przechodzącej zmiany ustrojowej Polsce, być może teraz Polacy będą musieli w ten sposób wesprzeć naród Ukraiński.

 

Na Ukrainie w ostatnich dniach sytuacja znacznie się uspokoiła. Niepokoje powstają jednak na Krymie, gdzie przeciwko nowym władzom protestują Rosjanie, którzy są na tym terenie większością. Stany Zjednoczone oraz część ukraińskich polityków obawiają  się wejścia na terytorium Ukrainy wojsk rosyjskich. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu