Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław w poniedziałek zdecyduje o ZIT

Inowrocław w poniedziałek zdecyduje o ZIT

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 21 luty 2014 16:43

Na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Miejskiej Inowrocławia radny będą głosować nad powołaniem obszaru Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na terenie gminy miejskiej i wiejskiej Inowrocławia. Wątpliwości radnych opozycji może budzić kwestia wykluczenia Kruszwicy z tego porozumienia, na ewentualne zmiany koncepcji jest już jednak trochę za późno.

Do końca lutego samorządy powinny przedstawić ministerstwu Infrastruktury i Rozwoju zawarte porozumienia w sprawie ZIT. Powołanie tego typu obszarów skutkować będzie dodatkowymi pieniędzmi z Unii Europejskiej na projekty je integrujące.

 

Na samym wstępie rozważano stworzenie ZIT gmin miejskiej i wiejskiej Inowrocławia oraz Kruszwicy, co pozwoliło by na inwestycję w infrastrukturę łączącą te dwie gminy, które są kulturowo ze sobą dość blisko związane. Władze Inowrocławia z Kruszwicą pieniędzmi z ZIT się dzielić jednak nie chcą.

 

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Ryszard Rosiński z SLD wyraził zdziwienie faktem, że radni zbytnio nie mają wiedzy jakie działania w zakresie ZIT prezydent podejmuje. W poniedziałek przyjdzie im już zagłosować za przyjęciem koncepcji stworzenia ZIT z udziałem tylko miasta Inowrocławia i gminy wiejskiej Inowrocław, co trochę kłóci się z całą ideę Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

 

Po za burzliwą dyskusją nie należy jednak spodziewać większych zmian, gdyż  nieprzyjęcie tej uchwały w przyszłym tygodniu może skutkować utratą przez Inowrocław kilku mln euro. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu