Jesteś tutaj: HomeInowrocławKCK za serwis internetowy mocno przepłaciło?

KCK za serwis internetowy mocno przepłaciło?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 12 luty 2014 16:57

Nowy portal informacyjny założony przez podległe prezydentowi Inowrocławia Kujawskie Centrum Kultury budzi duże emocje natury etycznej. Jak się okazuje wykonanie tego serwisu było bardzo drogie, znacznie droższe niż oferuje to większość firm.

Jak podaje Express Inowrocławski za wykonanie tego serwisu internetowego zapłacono 8487 zł. Kujawskie Centrum Kultury zleciło je bez przetargu z wolnej ręki jednej z firm w powiecie inowrocławskim.

 

Postanowiliśmy sami sprawdzić ile kosztuje wykonanie takiej strony w innych firmach. Kwoty jakie nam podano zawierały się w przedziale 1000-1800 zł. Utrzymanie strony na serwerze było również tańsze niż zapłaciło KCK –  wyjaśnia Marcin Wroński z ruchu Nowy Inowrocław - Więc z czego to wynika, że jednostka podległa prezydentowi płaci za usługę kilkukrotnie więcej niż nam zaproponowano? Wysłanie maili z zapytaniem do innych przypadkowo wybranych firm zajęło 10 minut.

 

Także sami znając branże zrobiliśmy rozeznanie odnośnie kosztów wykonania tego typu serwisu informacyjnego.  Nam wyszło maksymalnie 1 tys. zł, gdyż nowy portal informacyjny KCK  oparty jest o darmowy silnik Wordpress.  Stąd też koszty dotyczą właściwie tylko wykonania lub modyfikacji szaty graficznej oraz instalacji skryptu na serwerze.

 

Proste strony internetowe oparte o silnik Wordpress mogą rejestrować także bezpłatnie nasi czytelnicy poda dresem – zkujaw.pl

 

Wroński uważa, że może nie być przypadkowe, iż firma ta wykonała także stronę internetową jednego z posłów - Firma, która wykonała stronę dla Kujawskiego Centrum Kultury, chwali się natomiast, że jest miedzy innymi wykonawcą strony internetowej dla posła Krzysztofa Brejzy – prywatnie syna prezydenta Ryszarda Brejzy. Jesteśmy ciekawi, czy to zwykły przypadek?        

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu