Jesteś tutaj: HomeInowrocławKCK za serwis internetowy mocno przepłaciło?

KCK za serwis internetowy mocno przepłaciło?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 12 luty 2014 16:57

Nowy portal informacyjny założony przez podległe prezydentowi Inowrocławia Kujawskie Centrum Kultury budzi duże emocje natury etycznej. Jak się okazuje wykonanie tego serwisu było bardzo drogie, znacznie droższe niż oferuje to większość firm.

Jak podaje Express Inowrocławski za wykonanie tego serwisu internetowego zapłacono 8487 zł. Kujawskie Centrum Kultury zleciło je bez przetargu z wolnej ręki jednej z firm w powiecie inowrocławskim.

 

Postanowiliśmy sami sprawdzić ile kosztuje wykonanie takiej strony w innych firmach. Kwoty jakie nam podano zawierały się w przedziale 1000-1800 zł. Utrzymanie strony na serwerze było również tańsze niż zapłaciło KCK –  wyjaśnia Marcin Wroński z ruchu Nowy Inowrocław - Więc z czego to wynika, że jednostka podległa prezydentowi płaci za usługę kilkukrotnie więcej niż nam zaproponowano? Wysłanie maili z zapytaniem do innych przypadkowo wybranych firm zajęło 10 minut.

 

Także sami znając branże zrobiliśmy rozeznanie odnośnie kosztów wykonania tego typu serwisu informacyjnego.  Nam wyszło maksymalnie 1 tys. zł, gdyż nowy portal informacyjny KCK  oparty jest o darmowy silnik Wordpress.  Stąd też koszty dotyczą właściwie tylko wykonania lub modyfikacji szaty graficznej oraz instalacji skryptu na serwerze.

 

Proste strony internetowe oparte o silnik Wordpress mogą rejestrować także bezpłatnie nasi czytelnicy poda dresem – zkujaw.pl

 

Wroński uważa, że może nie być przypadkowe, iż firma ta wykonała także stronę internetową jednego z posłów - Firma, która wykonała stronę dla Kujawskiego Centrum Kultury, chwali się natomiast, że jest miedzy innymi wykonawcą strony internetowej dla posła Krzysztofa Brejzy – prywatnie syna prezydenta Ryszarda Brejzy. Jesteśmy ciekawi, czy to zwykły przypadek?        

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu