Jesteś tutaj: HomeInowrocławPosłanka pisze do ministra w sprawie zakładów sodowych w Inowrocławiu i Janikowie

Posłanka pisze do ministra w sprawie zakładów sodowych w Inowrocławiu i Janikowie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław sobota, 08 luty 2014 18:45

Zakłady Soda Mątwy S.A. w Inowrocławiu oraz Janikosoda S.A. w Janikowie przynoszą dochody, jednak mimo to zwalniani są pracownicy. Obie firmy nalezą do grupy kapitałowej Ciech, której głównym udziałowcem jest Skarb Państwa.

 

Posłanka Anna Bańkowska po rozmowie ze związkowcami wystąpiła z interwencją w sprawie przyszłości  zakładów Ciech położonych na terenie powiatu inowrocławskiego do Ministra Skarbu. Pyta  w niech przede wszystkim o to, dlaczego w Inowrocławiu nie rozpoczęto budowy zakładu mimo, ze na wniosek Ciech S.A. Rada Miejska zdecydowała się włączyć zakłady Soda Mątwy do Specjalnej Pomorskiej Strefy Ekonomicznej, przez co firma może liczyć na ulgi podatkowe. Radni zdecydowali się na ten krok mając obiecaną rozbudowę zakładu.

 

W ciągu ostatnich 12 miesięcy zamiast zwiększyć zatrudnienie, w obu firmach zwolniono ponad 200 pracowników.

 

Ponadto związkowcy obawiają się, że pracę mogą stracić także pracownicy firmy transportowej Transoda działającej w strukturach Ciech, gdyż planowana jest jej prywatyzacja. Jej roczne zyski szacuje się obecnie na 7 mln zł. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu