Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławska opozycja wpadła w pułapkę?

Inowrocławska opozycja wpadła w pułapkę?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 27 styczeń 2014 17:05

Głównym zadaniem opozycji  jest przede wszystkim kontrola władzy i wytykanie jej niedociągnięć. Krytyka powinna być konstruktywna i merytoryczna.  O tym, że zapominanie o tej regule nie popłaca przekonali się inowrocławscy radni lewicy.

 

Bycie w opozycji wiąże się na pewno z mniejszą odpowiedzialnością niż sprawowanie władzy. Nie dobrze jest jednak, gdy opozycja krytykuje rządzących za każde posunięcie, wtedy bowiem łatwo jest wpaść w pułapkę populizmu. Przekonali się o tym radni SLD oraz niezrzeszony radny Olech, którzy wstrzymali się od głosu, gdy rozpatrywana była poprawka budżetowa. Zakładała ona właściwie tylko dopisanie do budżetu  miasta dotacji ze środków zewnętrznych na realizacje zadań społecznych - m.in. matek samotnie wychowujących dzieci.

 

Decyzja lewicy o wstrzymaniu się nie miała żadnego wpływu rozstrzygnięcie tej kwestii. Był to na pewno jednak błąd wizerunkowy, gdyż zaraz po głosowaniu krytyki radnym opozycji nie krył prezydent Ryszard Brejza. Radni, którzy wstrzymali się od głosu są także na świeczniku lokalnych mediów. 

 

Radny Jacke Olech informuje nas, że korekta budżetowa zwiększała także uprawnienia prezydenta dotyczącego utrzymywania dróg , co radnym nie zostało w pełni wyjaśnione, stad też nie mógł poprzeć całości uchwały.

 

- Tych dwóch kwestii nie powinno się głosować jako jednej uchwały - powiedział nam Olech. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu