Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa sesji Rady Miejskiej promują lokalne wyroby

Na sesji Rady Miejskiej promują lokalne wyroby

Napisane przez  Redackja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 27 styczeń 2014 12:57

Radnych, którzy przybyli na poniedzialkowe obrady Rady Miejskiej Inowroclawia przywitały lokalne wyroby mleczarskie ze spółdzielni Cuiavia oraz jabłka z Kujaw. Zostaly one oznaczone prowokacyjnym nalepką - kraj pochodzenia: Kujawy.

 

Inicjatorem promocji regionalnych wyrobów byl radny PO Henryk Procek. Pomysł radnego pochwalił prezydent Ryszard Brejza oraz wielu radnych, którzy zajadali się jogurtami w czasie obrad, co mogło momentami wygladać niegrzecznie, na co zwracali uwagę rajcy lewicy.

 

Prowokacja zmusza do myślenia. Świadomie napisałem "Kraj pochodzenia: Kujawy" wiedząc, że Kujawy są krainą etnograficzną i historyczną. Jednak w sklepach mamy podany kraj produktu, a nie region - wyjaśnia radny. 

 

Promocja lokalnych wyrobów jest na pewno bardzo ważna. Kupująć bowiem te produkty mamy wplyw na wspieranie miejsc pracy w naszym regionie.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu