Jesteś tutaj: HomeInowrocławOpozycja krytykuje rzeczniczkę prezydenta

Opozycja krytykuje rzeczniczkę prezydenta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 19 styczeń 2014 20:12

Marcin Wroński z Nowego Inowrocławia kieruje publicznie postulat zwolnienia rzeczniczkę prezydenta Ryszarda Brejzy, zarzucając jej niski poziom. I choć wystąpienia tego ruchu w ratuszu nie są odbierane zbyt poważnie, to na pewno warto się zastanowić nad samym zarzutem.

Niedawno mogliśmy przeczytać kolejne oświadczenie Pani Rzecznik Prasowej Urzędu Miasta, które było na bardzo niskim poziomie.  Tym razem dotyczyło ono jednego z radnych, wcześniej tego typu paszkwile wysyłane były do mediów, np. na mój temat. W oświadczeniach, które są oficjalnym stanowiskiem Urzędu Miasta, znajdują się wycieczki personalne pod adresem konkretnych osób lub anonimowych czytelników rubryki  „Ludzie mówią” w Gazecie Pomorskiej. Takie teksty i polemiki ośmieszają Urząd Miasta. Nie powinny one padać z ust rzecznika prasowego, bo z językiem urzędowym mają bardzo mało wspólnego. Dlatego dziwi nas to bardzo, że na takie rzeczy pozwala prezydent miasta – pisze Marcin Wroński - Ruch „Nowy Inowrocław” uważa, że powinny zostać wyciągnięte konsekwencje wobec tej pani. Najlepiej dla niej samej i powagi Urzędu Miasta powinna zostać zwolniona z pracy. Chyba że słowa, pod którymi się podpisuje, nie są jej. Może to pan prezydent dyktuje te oświadczenia prasowe? Z własnego doświadczenia, jako były Wiceprezes Agencji, wiem, że każde pismo urzędowe powinno, przed wysłaniem, zostać zaakceptowane przez przełożonego. Podejrzewam więc, że w Urzędzie Miasta również obowiązują takie procedury. Być może się mylę i rzecznik jest tak niezależnym pracownikiem, że sama decyduje o treści i formie odpowiedzi? 

 

Współpraca z panią rzecznik nienajlepiej układa się także naszej redakcji. W praktyce tak naprawdę jej nie ma. Gdyż pani rzecznik zdarzało się wybiórcze wysyłanie komunikatów dla mediów do naszej redakcji, a przez ostatnie miesiące nie otrzymaliśmy żadnej informacji. Na pewno jest to jakiś ewenement w pracy regionalnych rzeczników, na szczęście bez problemu radzimy sobie bez tych komunikatów. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu