Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni PO chcą, aby starosta dotował sport zamiast publikacje prasowe

Radni PO chcą, aby starosta dotował sport zamiast publikacje prasowe

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław piątek, 17 styczeń 2014 21:16

Kilka miesięcy temu pisaliśmy na naszych łamach o tym, że Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu za kwotę 120 tys. zł rocznie kupuje artykuły w jednej z gazet. Radni Platformy Obywatelskiej uznali, że te pieniądze należy przeznaczyć na rozwój sportu, który w ich opinii przez władze powiatowe jest zaniedbywany.

 

Miasto Inowrocław w roku 2014 chce przeznaczyć na wspieranie organizacji sportowych 330 tys. zł, starostwo na organizacje sportowe i kulturalne przeznaczyć chce łącznie tylko 50 tys. zł.

W artykule pt. ,, Urzędnicy powiatowi w pisaniu artykułów mogli by rywalizować z dziennikarzami”, który opublikowaliśmy w październiku informowaliśmy, że starostwo w Tygodniku Powiatu i Gminy za pieniądze podatników w ciągu 6 miesięcy opublikowało 121 publikacji.  Głównym zamierzeniem tych artykułów jest promocja działalności starostwa.

 

Wierzymy, że zamiast sponsorowania wydawanego przez Express Tygodnika, w którym jedynym sportem zaczyna być polowanie na radnych opozycyjnych wobec PSL, Powiat zacznie sponsorować liczne kluby sportowe szkolące dzieci i młodzież. Zapolujmy na dodatkowe środki na sport! – informują radni Wiesława Pawłowska (powiat) oraz Henryk Procek (miasto), którzy współpracują z posłem Krzysztofem Brejzą.

 

 

Trudno było by nie przyznać radnym Platformy Obywatelskiej racji, gdyż zadaniem powiatu nie jest działalność wydawnicza. Na to uwagę zwraca w swoim raporcie o stanie samorządności terytorialnej w Polsce  prof. Jerzy Hausner - Jedną z funkcji prasy jest kontrola władzy, a tej roli nie może spełniać czasopismo samorządowe, albowiem trudno wyobrazić sobie, aby władza kontrolowała samą siebie. Na domiar złego prasę tę zazwyczaj redagują pracownicy samorządu, którzy praktycznie nie odważą się skrytykować swoich przełożonych.

 

Radni PO powinni zacząć jednak od siebie. Partia ta współrządzi bowiem w mieście Inowrocławiu, a ratusz zajmuje się wydawaniem biuletynu, a także produkcją audycji telewizyjnych na potrzeby sieci kablowej i internetu. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu