Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni PO chcą, aby starosta dotował sport zamiast publikacje prasowe

Radni PO chcą, aby starosta dotował sport zamiast publikacje prasowe

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław piątek, 17 styczeń 2014 21:16

Kilka miesięcy temu pisaliśmy na naszych łamach o tym, że Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu za kwotę 120 tys. zł rocznie kupuje artykuły w jednej z gazet. Radni Platformy Obywatelskiej uznali, że te pieniądze należy przeznaczyć na rozwój sportu, który w ich opinii przez władze powiatowe jest zaniedbywany.

 

Miasto Inowrocław w roku 2014 chce przeznaczyć na wspieranie organizacji sportowych 330 tys. zł, starostwo na organizacje sportowe i kulturalne przeznaczyć chce łącznie tylko 50 tys. zł.

W artykule pt. ,, Urzędnicy powiatowi w pisaniu artykułów mogli by rywalizować z dziennikarzami”, który opublikowaliśmy w październiku informowaliśmy, że starostwo w Tygodniku Powiatu i Gminy za pieniądze podatników w ciągu 6 miesięcy opublikowało 121 publikacji.  Głównym zamierzeniem tych artykułów jest promocja działalności starostwa.

 

Wierzymy, że zamiast sponsorowania wydawanego przez Express Tygodnika, w którym jedynym sportem zaczyna być polowanie na radnych opozycyjnych wobec PSL, Powiat zacznie sponsorować liczne kluby sportowe szkolące dzieci i młodzież. Zapolujmy na dodatkowe środki na sport! – informują radni Wiesława Pawłowska (powiat) oraz Henryk Procek (miasto), którzy współpracują z posłem Krzysztofem Brejzą.

 

 

Trudno było by nie przyznać radnym Platformy Obywatelskiej racji, gdyż zadaniem powiatu nie jest działalność wydawnicza. Na to uwagę zwraca w swoim raporcie o stanie samorządności terytorialnej w Polsce  prof. Jerzy Hausner - Jedną z funkcji prasy jest kontrola władzy, a tej roli nie może spełniać czasopismo samorządowe, albowiem trudno wyobrazić sobie, aby władza kontrolowała samą siebie. Na domiar złego prasę tę zazwyczaj redagują pracownicy samorządu, którzy praktycznie nie odważą się skrytykować swoich przełożonych.

 

Radni PO powinni zacząć jednak od siebie. Partia ta współrządzi bowiem w mieście Inowrocławiu, a ratusz zajmuje się wydawaniem biuletynu, a także produkcją audycji telewizyjnych na potrzeby sieci kablowej i internetu. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Social Footbal Club na czele ligi

  W meczu 3 kolejki IV ligi Sportis Social Club w podbygoskim Łochowie pokonał wysoko Chełminiankę Chełmno, dzięki czemu z kompletem punktów (9) samodzielnie przewodniczy tabeli. Na kolejnych miejscach z 7 punktami plasuje się dla kluby z Włocławka – Włocłavia i Lider – ten drugi klub 2:0 pokonał Chemika Bydgoszcz.

  Etykiety: piłka nożna
 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • 15 sierpnia 1920 – to ważna data domykająca klamrę

  100. rocznica Bitwy Warszawskiej to na pewno szczególne obchody Święta Wojska Polskiego, nie tylko z powodu jubileuszowej rocznicy, ale też tego, że świętowanie zostało ograniczone przez pandemię COVID-19 – dzisiaj nie odbędzie się w Warszawie coroczna uroczysta defilada, także lokalne uroczystości przesunięto na inne dni. Z drugiej strony, może z powodu znacznie uboższej otoczki, mamy więcej czasu na przemyślenie sedna, a jest co poddać refleksji.

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

Wiadomości z regionu