Jesteś tutaj: HomeInowrocławPo przez kulturę chcą nauczyć najmłodszych segregacji śmieci

Po przez kulturę chcą nauczyć najmłodszych segregacji śmieci

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 17 styczeń 2014 19:16

W gminie Kruszwica ruszyła akcja edukacji ekologicznej, która po przez przedstawienia teatralne ma nauczyć najmłodszych obywateli, w jaki sposób należy segregować odpady. Jak pokazuje praktyka cały czas poziom wiedzy ekologicznej wśród Polaków jest niski, o czym świadczą chociażby cały czas powstające dzikie wysypiska śmieci.

Dzieci obserwują jak jeden z pierwszych władców Polski Popiel, który urzędował w Kruszwicy, rozmawia ze swoim Gryzomirem, przypominającym mysz, na tematy związane z właściwą segregacją odpadów. Mamy zatem nawiązanie do lokalnej tradycji.

 

Koordynatorem inicjatywy jest zastępca burmistrza Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz. Przedstawienia przygotowywane są natomiast przez grupę teatralną działającą przy CKiS ,,Ziemowit” w Kruszwicy, pod okiem Pawła Lewartowskiego.

 

Celem głównym akcji jest edukacja najmłodszych jednak liczymy również na to, że najmłodsi będą segregację propagowali w swoich rodzinach. Akcja przeprowadzona będzie we wszystkich przedszkolach i punktach przedszkolnych na terenie naszej gminy. Następnie  projekt obejmie dzieci ze szkół podstawowych – wyjaśnia Mikołaj Bogdanowicz.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu