Jesteś tutaj: HomeInowrocławPo przez kulturę chcą nauczyć najmłodszych segregacji śmieci

Po przez kulturę chcą nauczyć najmłodszych segregacji śmieci

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 17 styczeń 2014 19:16

W gminie Kruszwica ruszyła akcja edukacji ekologicznej, która po przez przedstawienia teatralne ma nauczyć najmłodszych obywateli, w jaki sposób należy segregować odpady. Jak pokazuje praktyka cały czas poziom wiedzy ekologicznej wśród Polaków jest niski, o czym świadczą chociażby cały czas powstające dzikie wysypiska śmieci.

Dzieci obserwują jak jeden z pierwszych władców Polski Popiel, który urzędował w Kruszwicy, rozmawia ze swoim Gryzomirem, przypominającym mysz, na tematy związane z właściwą segregacją odpadów. Mamy zatem nawiązanie do lokalnej tradycji.

 

Koordynatorem inicjatywy jest zastępca burmistrza Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz. Przedstawienia przygotowywane są natomiast przez grupę teatralną działającą przy CKiS ,,Ziemowit” w Kruszwicy, pod okiem Pawła Lewartowskiego.

 

Celem głównym akcji jest edukacja najmłodszych jednak liczymy również na to, że najmłodsi będą segregację propagowali w swoich rodzinach. Akcja przeprowadzona będzie we wszystkich przedszkolach i punktach przedszkolnych na terenie naszej gminy. Następnie  projekt obejmie dzieci ze szkół podstawowych – wyjaśnia Mikołaj Bogdanowicz.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19
  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP

Wiadomości z regionu