Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu komunikacja publiczna funkcjonuje coraz gorzej

W Inowrocławiu komunikacja publiczna funkcjonuje coraz gorzej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław czwartek, 16 styczeń 2014 17:48

Ruch Nowy Inowrocław, który słynie z krytyki prezydenta Ryszarda Brejzy, tym razem wytyka mu ostatnie cięcia w liczbie kursów inowrocławskiej komunikacji publicznej. Co jest jednak ciekawe, identyczne zarzuty kilkanaście lat temu podnosił wobec swojego poprzednika prezydent Brejza.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne jest dziś zadłużone na kwotę ok. 2,5 mln. złotych. Koszty tego przerzuca się na społeczeństwo Inowrocławia, w sposób nagły likwidując część linii autobusowych, ograniczając częstotliwość kursów i w konsekwencji wprowadzając chaos na początku roku szkolnego – głosiło w 2002 roku Porozumienie Samorządowe z Ryszardem Brejzą oraz przedstawicielami PO i PiS - . Niemal jednocześnie funduje się w naszym imieniu bezpłatne przejazdy dla kuracjuszy.

 

To oświadczenie z przed 12 lat prezydentowi Brejzie przypomina dzisiaj Marcin Wroński z ruch Nowy Inowrocław, przy tym wytykając ostatnie cięcia w komunikacji publicznej - Znacząca likwidacja połączeń i linii autobusowych spowodowała duże utrudnienia dla osób korzystających z tego typu komunikacji.  Inowrocławianie nie mogą sprawnie dojechać do pracy,  czy szkoły. Jeżeli chodzi o szybsze i łatwiejsze przemieszczanie się osób, to cały Świat idzie do przodu, a nasze miasto się cofa.

 

Z tym nie do końca się można zgodzić, gdyż bolączką także i bydgoszczan jest szukanie oszczędności w komunikacji publicznej, co jednak nie zmienia faktu, iż z powodu ostatniej decyzji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, komfort życia inowrocławian spadł. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu