Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu komunikacja publiczna funkcjonuje coraz gorzej

W Inowrocławiu komunikacja publiczna funkcjonuje coraz gorzej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław czwartek, 16 styczeń 2014 17:48

Ruch Nowy Inowrocław, który słynie z krytyki prezydenta Ryszarda Brejzy, tym razem wytyka mu ostatnie cięcia w liczbie kursów inowrocławskiej komunikacji publicznej. Co jest jednak ciekawe, identyczne zarzuty kilkanaście lat temu podnosił wobec swojego poprzednika prezydent Brejza.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne jest dziś zadłużone na kwotę ok. 2,5 mln. złotych. Koszty tego przerzuca się na społeczeństwo Inowrocławia, w sposób nagły likwidując część linii autobusowych, ograniczając częstotliwość kursów i w konsekwencji wprowadzając chaos na początku roku szkolnego – głosiło w 2002 roku Porozumienie Samorządowe z Ryszardem Brejzą oraz przedstawicielami PO i PiS - . Niemal jednocześnie funduje się w naszym imieniu bezpłatne przejazdy dla kuracjuszy.

 

To oświadczenie z przed 12 lat prezydentowi Brejzie przypomina dzisiaj Marcin Wroński z ruch Nowy Inowrocław, przy tym wytykając ostatnie cięcia w komunikacji publicznej - Znacząca likwidacja połączeń i linii autobusowych spowodowała duże utrudnienia dla osób korzystających z tego typu komunikacji.  Inowrocławianie nie mogą sprawnie dojechać do pracy,  czy szkoły. Jeżeli chodzi o szybsze i łatwiejsze przemieszczanie się osób, to cały Świat idzie do przodu, a nasze miasto się cofa.

 

Z tym nie do końca się można zgodzić, gdyż bolączką także i bydgoszczan jest szukanie oszczędności w komunikacji publicznej, co jednak nie zmienia faktu, iż z powodu ostatniej decyzji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, komfort życia inowrocławian spadł. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19
  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP

Wiadomości z regionu