Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu rośnie i spada bezrobocie

W Inowrocławiu rośnie i spada bezrobocie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 14 styczeń 2014 12:31

Przez okres grudnia prawie w całym województwie kujawsko-pomorskim zanotowano wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych. W powiecie inowrocławskim przybyło w tym czasie 245 osób bez pracy. Gdy spojrzymy jednak na statystyki w skali roku, to powiat inowrocławski jest jednym z niewielu, gdzie formalnie bezrobocie spadło a nie wzrosło.

 

Pod koniec grudnia w kujawsko-pomorskim zarejestrowanych było 150 tys. osób bez pracy, czyli 3487 więcej niż miesiąc wcześniej. Porównując te dane z grudniem 2012 roku zauważamy, że przez 12 miesięcy przybyło 1.307 osób bez pracy.

 

W powiecie inowrocławskim zarejestrowanych bez pracy mamy 15.198 osób, gdy w grudniu 2012 roku było to 15.269. W skali roku liczba bezrobotnych spadła zatem o 71 osób. Ciężko oszacować jaki wpływ na ten spadek miały migracje.  

 

Po za powiatem inowrocławskim spadek bezrobocia w skali roku odnotowano także w pięciu innych powiatach (Grudziądz i Włocławek wraz z powiatami ziemskimi, gdzie bezrobocie jest największe oraz Świecie). Największy wzrost bezrobocia przez okres 2013 roku zanotowano natomiast w powiatach sąsiadujących z powiatem inowrocławskim – radziejowskim o 434 osoby i mogileńskim o 319 osób. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19
  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP

Wiadomości z regionu