Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu rośnie i spada bezrobocie

W Inowrocławiu rośnie i spada bezrobocie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 14 styczeń 2014 12:31

Przez okres grudnia prawie w całym województwie kujawsko-pomorskim zanotowano wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych. W powiecie inowrocławskim przybyło w tym czasie 245 osób bez pracy. Gdy spojrzymy jednak na statystyki w skali roku, to powiat inowrocławski jest jednym z niewielu, gdzie formalnie bezrobocie spadło a nie wzrosło.

 

Pod koniec grudnia w kujawsko-pomorskim zarejestrowanych było 150 tys. osób bez pracy, czyli 3487 więcej niż miesiąc wcześniej. Porównując te dane z grudniem 2012 roku zauważamy, że przez 12 miesięcy przybyło 1.307 osób bez pracy.

 

W powiecie inowrocławskim zarejestrowanych bez pracy mamy 15.198 osób, gdy w grudniu 2012 roku było to 15.269. W skali roku liczba bezrobotnych spadła zatem o 71 osób. Ciężko oszacować jaki wpływ na ten spadek miały migracje.  

 

Po za powiatem inowrocławskim spadek bezrobocia w skali roku odnotowano także w pięciu innych powiatach (Grudziądz i Włocławek wraz z powiatami ziemskimi, gdzie bezrobocie jest największe oraz Świecie). Największy wzrost bezrobocia przez okres 2013 roku zanotowano natomiast w powiatach sąsiadujących z powiatem inowrocławskim – radziejowskim o 434 osoby i mogileńskim o 319 osób. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu