Jesteś tutaj: HomeInowrocławOd decyzji sejmiku w sprawie WORD minęło 100 dni

Od decyzji sejmiku w sprawie WORD minęło 100 dni

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław środa, 08 styczeń 2014 14:03

Takie zdanie na swoim blogu opublikował radny powiatowy Sławomir Szeliga. Ono w skrócie podsumowuje obecną sytuację dotyczącą starań Inowrocławia o filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Minęło 100 dni, a w tym czasie sprawa niewiele poszła do przodu. Wokół niej pojawia się coraz więcej polityki.

Gdy kilka miesięcy temu Sejm przy dużym zaangażowaniu posła Krzysztofa Brejzy przeforsował zmiany ustawowe, które umożliwiły prowadzenie egzaminów w takim miastach jak Inowrocław wydawać by się mogło, że powstanie filii WORD to formalność. Pojawiły się zapowiedzi, że stanie się to do końca roku 2013, Jak można zauważyć tak się nie stało i ciężko powiedzieć, czy w najbliższym czasie cokolwiek się zmieni.

 

O kulisach wokół tej sprawy pisaliśmy już nie raz. W ostatniej naszej publikacji wezwaliśmy samorządowców zarówno ze starostwa oraz miasta do podjęcia dyskusji ze sobą w ramach merytorycznego spotkania, a nie po przez wypowiedzi medialne, które w rzeczywistością nie służą znalezieniu kompromisu. Zaproponowaliśmy nawet, że takie spotkanie powinien zorganizować WORD w Bydgoszczy, czyli instytucja posiadająca duże zaplecze merytoryczne w dziedzinie ruchu drogowego.

 

Niestety woli ku takiej debacie nie widać. Problemem tutaj na pewno nie jest tylko ewentualna zła wola urzędników czy polityków, są jednak bowiem także duże wątpliwości co do kwestii bezpieczeństwa. Niektórzy inowrocławianie boja się także większego natężenia ruchu. Trzeba rozmawiać. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu