Jesteś tutaj: HomeInowrocławOd decyzji sejmiku w sprawie WORD minęło 100 dni

Od decyzji sejmiku w sprawie WORD minęło 100 dni

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław środa, 08 styczeń 2014 14:03

Takie zdanie na swoim blogu opublikował radny powiatowy Sławomir Szeliga. Ono w skrócie podsumowuje obecną sytuację dotyczącą starań Inowrocławia o filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Minęło 100 dni, a w tym czasie sprawa niewiele poszła do przodu. Wokół niej pojawia się coraz więcej polityki.

Gdy kilka miesięcy temu Sejm przy dużym zaangażowaniu posła Krzysztofa Brejzy przeforsował zmiany ustawowe, które umożliwiły prowadzenie egzaminów w takim miastach jak Inowrocław wydawać by się mogło, że powstanie filii WORD to formalność. Pojawiły się zapowiedzi, że stanie się to do końca roku 2013, Jak można zauważyć tak się nie stało i ciężko powiedzieć, czy w najbliższym czasie cokolwiek się zmieni.

 

O kulisach wokół tej sprawy pisaliśmy już nie raz. W ostatniej naszej publikacji wezwaliśmy samorządowców zarówno ze starostwa oraz miasta do podjęcia dyskusji ze sobą w ramach merytorycznego spotkania, a nie po przez wypowiedzi medialne, które w rzeczywistością nie służą znalezieniu kompromisu. Zaproponowaliśmy nawet, że takie spotkanie powinien zorganizować WORD w Bydgoszczy, czyli instytucja posiadająca duże zaplecze merytoryczne w dziedzinie ruchu drogowego.

 

Niestety woli ku takiej debacie nie widać. Problemem tutaj na pewno nie jest tylko ewentualna zła wola urzędników czy polityków, są jednak bowiem także duże wątpliwości co do kwestii bezpieczeństwa. Niektórzy inowrocławianie boja się także większego natężenia ruchu. Trzeba rozmawiać. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Social Footbal Club na czele ligi

  W meczu 3 kolejki IV ligi Sportis Social Club w podbygoskim Łochowie pokonał wysoko Chełminiankę Chełmno, dzięki czemu z kompletem punktów (9) samodzielnie przewodniczy tabeli. Na kolejnych miejscach z 7 punktami plasuje się dla kluby z Włocławka – Włocłavia i Lider – ten drugi klub 2:0 pokonał Chemika Bydgoszcz.

  Etykiety: piłka nożna
 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • 15 sierpnia 1920 – to ważna data domykająca klamrę

  100. rocznica Bitwy Warszawskiej to na pewno szczególne obchody Święta Wojska Polskiego, nie tylko z powodu jubileuszowej rocznicy, ale też tego, że świętowanie zostało ograniczone przez pandemię COVID-19 – dzisiaj nie odbędzie się w Warszawie coroczna uroczysta defilada, także lokalne uroczystości przesunięto na inne dni. Z drugiej strony, może z powodu znacznie uboższej otoczki, mamy więcej czasu na przemyślenie sedna, a jest co poddać refleksji.

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

Wiadomości z regionu