Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy inowrocławianie odbudują pomnik Józefa Piłsudskiego?

Czy inowrocławianie odbudują pomnik Józefa Piłsudskiego?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 07 styczeń 2014 17:11

W 2018 roku minie dokładnie 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Inowrocławski Klub Dyskusyjny chce powołać komitet obywatelski, który ma doprowadzić do odbudowy pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, który uznawany jest za jeden z symboli odzyskanej niepodległości.

Tak doniosła rocznica powinna być upamiętniona podniosłym wydarzeniem. Wydarzeniem, które pozostawi trwały ślad w naszej inowrocławskiej tożsamości. Należy przygotować się do tych obchodów w sposób godny. Należy właściwie uczcić pamięć osób, które walczyły o  niepodległość. Należy w sposób godny  uczcić pamięć wielkiego Polaka  - pisze Inowrocławski Klub Dyskusyjny, dość blisko związany z Prawem i Sprawiedliwością.

 

W 1928 roku, w 10-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości inowrocławianie postawili marszałkowi Piłsudskiemu popiersie z napisem - Budowniczemu zrębów Rzeczypospolitej, Odnowicielowi psychiki narodowej, uosobieniu twórczej siły i hartu polskiego Józefowi Piłsudskiemu w 10-cio letnią rocznicę zmartwychwstania Ojczyzny. Ino 11.11.1928.

 

Zostało ono zniszczone 11 lat później, w 1939 roku przez wojska Wermachtu. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu