Jesteś tutaj: HomeInowrocławW 2015 roku szybciej do Torunia i Jabłonowa Pomorskiego

W 2015 roku szybciej do Torunia i Jabłonowa Pomorskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 02 styczeń 2014 13:02

PKP Polskie Linie Kolejowe informują, że już w przyszłym roku z Inowrocławia do Torunia i Jabłonowa Pomorskiego pojedziemy szybciej. Pociągi pasażerskie będą rozpędzać się do prędkości 120 km/h, a łączny czas podróży skrócić się ma o 25 minut.

W połowie grudnia miał miejsce odbiór eksploatacyjny inwestycji zrealizowanych na odcinku Turzno – Papowo Toruńskie.

 

Prace obejmują wymianę torów, rozjazdów, elementów sieci trakcyjnej, remonty wiaduktów i przepustów.  Na przejazdach kolejowych uruchamiane są nowe urządzenia sterowania ruchem i naprawiana jest nawierzchnia drogowa – informuje PKP PLK.

 

Łącznie modernizacji ulegną 92 km linii kolejowej nr 353. Całkowity koszt realizowanej  przy udziale funduszy unijnych inwestycji wyniesie 224,5 mln zł. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu