Jesteś tutaj: HomeInowrocławNowy Inowrocław przypomina prezydentowi o nowoczesnym sanatorium

Nowy Inowrocław przypomina prezydentowi o nowoczesnym sanatorium

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 03 październik 2013 12:39

Lider ruchu społecznego Nowy Inowrocław Marcin Wroński pyta się, gdzie nowoczesne sanatorium albo wysoka kara pieniężna za niezrealizowaną umowę.

Zdaniem Wrońskiego miasto sprzedało ,,rzekomemu” amerykańskiemu inwestorowi tereny w okolicach tężni solankowych w preferencyjnej cenie 92 zł za metr kwadratowy. Ten miał się zobowiązać do wybudowania do roku 2011 nowoczesnego sanatorium na 400 łóżek i bogate wyposażenie sprzyjające kuracjom. Mówiono nam, że będą to miejsca pracy dla Inowrocławian – wypomina Marcin Wroński.

 

W przypadku niezrealizowania zamierzeń inwestycyjnych, osoba która kupiła te działki powinna zapłacić miastu karę w wysokości 500 tys. zł.

 

Z tego powodu Marcin Wroński domaga się od władz miasta wyjaśnień, czy ta kara wpłynęła, gdyż zamierzenia inwestycyjne nie zostały wykonane. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Kownacki
Jasiakiewicz

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.