Jesteś tutaj: HomeInowrocławRozmawiali o legalności ataku ZSRR na Polskę

Rozmawiali o legalności ataku ZSRR na Polskę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 20 wrzesień 2013 16:04

W czwartek w Saloniku Literacko – Artystycznym w Inowrocławiu odbyła się dyskusja poświęcona kulisom agresji Związku Radzieckiego na Polskę, która nastąpiła 74 lata temu w czasie II wojny światowej. Dla Polski był to atak od tyłu, który jak uważa wiele osób, doprowadził do IV rozbioru. Dyskusja przyciągnęła pełną salę.

17 września 1939 roku o godzinie 3:00 ZSRR wystosowało notę dyplomatyczną, z której wynika, że państwo polskie uległo rozpadowi (Polska od 17 dni była w stanie wojny z Niemcami) i konieczna jest ochrona ludności ukraińskiej i białoruskiej zamieszkujące te tereny. Był to oficjalny pretekst do wejścia ZSRR na tereny Polski. Historycy biorący udział w dyskusji uznali, że działania dyplomatyczne sowietów były nielegalne.

 

Gościem dyskusji był poseł Zbigniew Girzyński, z wykształcenia historyk. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.