Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław najbardziej internetowym miastem według Google

Inowrocław najbardziej internetowym miastem według Google

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 29 sierpień 2013 19:09

Światowy gigant Google, bez którego produktów mało kto wyobraża sobie funkcjonowanie dzisiejszego internetu wyróżnił prestiżową nagrodą Google Miasto Inowrocław, jako miasto posiadające najbardziej aktywnych małych i średnich przedsiębiorców w internecie. Jest to zatem docenienie stawiania przez nich na innowacyjność.

Łącznie przyznano 16-tego typu wyróżnień, dla każdego z województw po jednym. Udział w projekcie brały miasta poniżej 100 tys. mieszkańców.

 

Ranking oparty jest w oparciu o wyniki badawcze firmy IPSOS, która przeprowadziła wśród przedsiębiorców ankietę oraz zbadała ich aktywność w mediach społecznościowych.

 

Polscy przedsiębiorcy wykorzystują internet jako narzędzie pracy - to dobrze. Ale, niestety, nadal większość z nich nie wykorzystuje potencjału internetu w kontekście dotarcia do szerokiego grona klientów czy skutecznych działań reklamowych – wyjaśnia reprezentujący Google Polska Piotr Zalewski A ten jest ogromny. Internet jest dziś dla Polaków głównym źródłem informacji na temat interesujących ich zagadnień, w tym poszukiwanych produktów czy usług – dodaje.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że takich miast jak nasze jest w całej Polsce ponad 800, tytuł eMiasta ma dla nas szczególne znaczenie. Rozwój lokalnej przedsiębiorczości to ważny punkt w programie działań prowadzonych przez miasto. Cieszę się, że mamy tak aktywnych przedsiębiorców, którzy doskonale radzą sobie na bardzo wymagającym dziś rynku, wykorzystując infrastrukturę i narzędzia internetowe usprawniające prowadzenie firmy –  mówił prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, przy odbiorze wyróżnienia dla swojego miasta.

 

Google we współpracy z Ministerstwem Gospodarki oraz Konfederacją ,,Lewiatan” prowadzi projekt ,,Internetowa rewolucja”, której celem jest pomoc przedsiębiorcom w postawieniu swoich pierwszych kroków w internecie i w ten sposób do zachęcenia ich do większej aktywności w sieci.

 

Przykładem firmy, która odniosła sukces dzięki Internetowi, według Google Polska jest internetowy sklep z oponami Oponeo z siedzibą w Bydgoszczy, który działa już nie tylko w Polsce, ale także na rynkach kilku państw europejskich. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu