Jesteś tutaj: HomeInowrocławPapież ma odwiedzić naszą diecezję

Papież ma odwiedzić naszą diecezję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 27 sierpień 2013 01:22

W 2016 roku w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży, obradujący na Jasnej Górze biskupi rozmawiali o planie wizyty duszpasterskiej papieża Franciszka w Polsce. Biskupi chcieli by, aby papież odwiedził Archidiecezję Gnieźnieńską.

 

Pasterze Kościoła w Polsce uważają, że Światowe Dni Młodzieży będą szansą na odświeżenie wiary, w szczególności wśród ludzi młodych. ŚDM w Polsce to także szansa na uczestnictwo w tych przeżyciach dla młodzieży ze Wschodniej Europy, której nie stać było by, aby wyjechać np. do Rio de Janeiro, gdzie spotkała się młodzież z papieżem kilka tygodni temu.

 

Papież Franciszek według ustalonego planu ma odwiedzić po za Krakowem Częstochowę, Warszawę, Poznań i Gniezno, gdzie będą obchodzone jubileuszowe uroczystości Chrztu Polski.

 

Co prawda jest to już Wielkopolska, ale dzięki dobremu połączeniu kolejowego Inowrocławia z Gnieznem wielu mieszkańców powiatu inowrocławskiego będzie miało możliwość wziąć udział w nabożeństwie prowadzonym przez papieża. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu