Jesteś tutaj: HomeInowrocławSłużby przeprowadziły prewencyjną akcję na Gople

Służby przeprowadziły prewencyjną akcję na Gople

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 12 sierpień 2013 18:08

Od maja na terenie całej Polski nad wodą zginęło już ponad 300 osób. Jak się okazuje często nie mamy wiedzy na temat zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, niekiedy nie przestrzegamy ich także z powodu wygody. Policjanci wraz ze służbami Straży Pożarnej, Straży Rybackiej, WOPR i Straży Nadgoplańskiego Parku Krajobrazowego, przeprowadzili w niedzielę akcje profilaktyczną.

 

W wyniku tych działań pouczono 19 osób, które posiadały braki w wyposażeniu sprzętu pływającego lub brak odpowiednich dokumentów.  Funkcjonariusze podjęli także interwencję, gdy jedna z łodzi utknęła na mieliźnie i potrzebne było jej holowanie.  Służby pomogły także dwójce osób, która wypadła ze skutera.

 

Na szczęście policjanci nie musieli nakładać już mandatów na osoby korzystające z wody pod wpływem alkoholu, który jest jedną z najczęstszych przyczyn tragedii nad wodą. 

 

Przed tygodniem w okolicach Pakości żaglówka zahaczyła o linie wysokiego napięcia, co skończyło się śmiercią sternika. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu