Jesteś tutaj: HomeInowrocławFlandria zachęca do oddania w sobotnie zakupy krwi

Flandria zachęca do oddania w sobotnie zakupy krwi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 08 sierpień 2013 00:04

Galeria Solna i Stowarzyszenie ,,Flandria” odpowiadają na trudną sytuację regionalnych szpitali, które narzekają na brak krwi, potrzebnej do ratowania życia. W sobotę będzie można dowiedzieć się wszystkie o krwiodawstwie, a co najważniejsze oddać krew. Przy okazji zadbać także o własne zdrowie.

 

W okresie wakacji, związku z większą liczbą wypadków zapotrzebowanie na krew jest większe niż przez pozostały okres w roku. Z powodu wyjazdów wakacyjnych spada jednak liczba krwiodawców. Obecnie w naszym województwie mamy do czynienia z sytuacją, że krwi zaczyna brakować.

 

Zabieg oddania krwi jest w pełni bezpieczny, a 450 mililitrów krwi które oddajemy, dość szybko jest przez organizm zregenerowane.

 

Krew oddać będzie można w najbliższą sobotę w godzinach 9:00 – 15 w specjalnym autobusie, który stanie przed Galerią Solną. Do godziny 21 będzie można zrobić natomiast bezpłatne badania.  Badania będą prowadzone także w niedziele. 

 

Przy tej okazji będzie można zbadać bezpłatnie poziom cukru we krwi i ciśnienie z migotaniem przedsionków. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu