Jesteś tutaj: HomeInowrocławBudowa obwodnicy Inowrocławia może ruszyć już w przyszłym roku

Budowa obwodnicy Inowrocławia może ruszyć już w przyszłym roku

Napisane przez  Ł.R. / www.rynekinfrastruktury.pl Opublikowano w Inowrocław wtorek, 06 sierpień 2013 12:09

Ministerstwo Transportu wytypowało 11 obwodnic miast, na które postępowania przetargowe mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Wśród nich znalazła się obwodnica Inowrocławia, której budowa jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem ruszy już w przyszłym roku.

Wierzę i nikt mnie tej nadziei nie jest wstanie pozbawić, że nasza walka o tę największą dla nas inwestycje drogową zakończy się sukcesem – powiedział na łamach branżowego portalu RynekInfrastruktury.pl prezydent Ryszard Brejza.

 

Kosz budowy obwodnicy wyniesie około 0,5 mld zł. Prace budowlane zakończyć mają się w 2015 roku. 

 

Jeszcze niedawno nie było pewności czy ta inwestycja będzie zrealizowana do 2020 roku, stąd też mieszkańcy Inowrocławia wyszli na ulicę, aby protestować w obronie swojej inwestycji. Jak widzimi, zrobili to skutecznie. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu