Jesteś tutaj: HomeInowrocławŻaglówka zahaczyła o linie wysokiego napięcia, sternik nie żyje

Żaglówka zahaczyła o linie wysokiego napięcia, sternik nie żyje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 04 sierpień 2013 20:45

W niedziele po południu, na Noteci w okolicy Pakości, żaglówka zahaczyła masztem o linie wysokiego napięcia. Prądem porażony został 37-letni sternik, który zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

 

W wyniku porażenia prądem obrazenia odniósł także 48-latek, któremu udzielona została pomoc. Przyczyny tej tragedii wyjaśni policyjne śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratora. 

 

Wysokie temperatury zachęcają do wypoczynku nad wodą. Brak rozwagi ciężko prowadzi do tragedii. Od maja do dzisiaj zmarło nad wodą ponad 130 osób. W większości przypadków, z powodu lekkomyślności dochodziło do utonięć.

 

Pamiętajmy, że zgodnie z polskim prawem płynie, także łódkami, kajakami, czy żaglówkami, pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem.  

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu