Jesteś tutaj: HomeInowrocławBurmistrz apeluje o wywieszenie flag

Burmistrz apeluje o wywieszenie flag

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 31 lipiec 2013 12:52

Urząd Miejski w Kruszwicy zachęca, aby jutro w 69 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wywiesić biało-czerwone flagi. W godzinie ,,W” (godzina 17) symbolizującej moment wybuchu powstania, w Kruszwicy zabrzmią syreny alarmowe.

W Inowrocławiu natomiast o godzinie 17 na Skwerze Sybiraka odbędzie się manifestacja patriotyczna upamiętniająca powstańców.

 

Powstanie trwało od sierpnia do października. W tym czasie zginęło ponad 200 tys. mieszkańców stolicy, a miasto przemieniło się w gruz.

 

Celem powstania było odzyskanie kontroli nad miastem, które okupowali hitlerowcy, za nim przejmie je Armia Czerwona, która chciała z Polski uczynić strefę wpływu. Powstanie zakończyło się niestety klęską. 

 

Chwała poległym za Ojczyzne!

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu