Jesteś tutaj: HomeInowrocławStandard życia w Bachorcach czeka poprawa

Standard życia w Bachorcach czeka poprawa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 30 lipiec 2013 23:10

Za pieniądze unijne wieś Bachorce w gminie Kruszwica ma zmienić swoje oblicze. Głównym celem planowanych przedsięwzięć ma być poprawa jakości życia mieszkańców.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie odcinek ponad 100 metrów drogi, wraz z chodnikami. Przebudowana zostanie także zatoka autobusowa.

 

Ponadto poddane rewitalizacji zostaną boiska do piłki nożnej i plażowej piłki siatkowej, powstanie nowy plac zabaw oraz wielki grill dla mieszkańców.

 

Wartość planowanych inwestycji to prawie 269 tys. zł, które w 80% pokryje Unia Europejska. Burmistrz Kruszwicy podpisał już umowę z wykonawcą wybranym na drodze przetargu, firmą A.P.R. ,,SEWIM” z Kruszwicy. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu