Jesteś tutaj: HomeInowrocławKruszwica wyruszyła w kierunku Jasnej Góry

Kruszwica wyruszyła w kierunku Jasnej Góry

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 28 lipiec 2013 12:49

W niedzielę rano z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy wyruszyła Piesza Pielgrzymka Promienista na Jasną Górę Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Kilkadziesiąt, głównie młodych ludzi, w ten sposób planuje oddać pokłon Maryi Królowej Polski.

Dzisiaj na pielgrzymi szlak wyrusza także z pod grobu św. Wojciecha Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej, która będzie wędrować pod hasłem – Wiem, Komu uwierzyłem (cytat z Drugiego Listu św. Pawła do Tymoteusza).

 

W wielkim skrócie pobudka, poranne modlitwy – śpiewane Godzinki i rozważanie Pisma Świętego, później Msza św. i ruszamy w drogę. W drodze pielgrzymi śpiewają, odmawiają różaniec, niektóre grupy modlą się Brewiarzem. Po drodze mamy krótkie postoje. Wieczorem wszystkie grupy kolorowe spotykają się w miejscu noclegu. Dzień kończymy Apelem Jasnogórskim. Te wspólne postoje to dobra okazja żeby się poznać, pogadać z innymi pielgrzymami, pomóc sobie nawzajem. To bardzo buduje wspólnotę – wyjaśnia jak wygląda dzień pielgrzyma ks. Marcin Kulczyński, ojciec duchowny PPAG na oficjalnej stronie pielgrzymki.

 

Pielgrzymi z Gniezna i Kruszwicy na Jasną Górę dotrą 5 sierpnia, by tam dzień później wspólnie się modlić w Święto Przemienienia Pańskiego.

Łącznie z naszego regionu pielgrzymować może nawet około 2 tys. osób. Wśród pielgrzymów, którzy wyszli dzisiaj z Gniezna znajduje się grupa czerwono-żółta z parafii Święto Ducha w Inowrocławiu. Z Inowrocławia do Częstochowy wędrują także dwie grupy promieniste.

 

Ostatnie trzy wydruki z kolei natomiast przed Pielgrzymką Diecezji Bydgoskiej, która w ubiegłym tygodniu na nocleg zatrzymała się w Kruszwicy. Około 700 pątników z grup kolorowych i 100 z grup promienistych (Szubin i Sępólno Krajeńskie) na Jasną Górę dotrze już w środę.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu