Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrawie 300 bezrobotnych mniej

Prawie 300 bezrobotnych mniej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 14 lipiec 2013 13:04

Okres wiosenny i wakacyjny sprzyja pracom sezonowym, nic więc dziwnego, że także w Inowrocławiu kolejny miesiąc z rzędu spada bezrobocie. Pod koniec czerwca w powiecie inowrocławskim zarejestrowanych było 14.938 osób bez pracy, czyli o prawie 300 mniej niż miesiąc wcześniej. Stopa bezrobocia najprawdopodobniej spadła już (brak jeszcze dokładnych wyliczeń) poniżej 23%.

Patrząc jednak z punktu widzenia skali kraju, jest to cały czas bardzo dużo. Stopa bezrobocia w Polsce pod koniec maja wynosiła 13,5%, spodziewać się można, że pod koniec czerwca będzie to jeszcze mniej.

 

Najwięcej bezrobotnych zamieszkuje miasto Inowrocław prawie 7 tys. Dość  duże bezrobocie występuje także we wsi Inowrocław, ponad 1 tys. osób. W gminie Kruszwica zamieszkuje ponad 1,8 tys. bezrobotnych, z tego  939 to mieszkańcy obszarów wiejskich. W Janikowie bez pracy jest ponad tysiąc osób, z tego 758 osoby to mieszkańcy miasta. W Gniewkowie bez pracy jest prawie 1,3 tys. osób, w Złotnikach Kujawskich zamieszkuje 888 bezrobotnych.

 

O tym jaka jest naprawdę kondycja rynku pracy w powiecie inowrocławskim powiedzieć będziemy mogli na jesień, gdy skończy się okres prac sezonowych. Związkowcy przewidują, że we wrześniu pracę straci nawet 10 tys. nauczycieli w skali kraju, także niepewny jest los kolejarzy z Kujawsko-Pomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.   

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Sprawdzamy jak głosował okręg bydgoski (zachodnia część województwa)

  Wyniki wyborów prezydenta RP doskonale wszyscy już znają, tak samo od wczoraj wiemy, że w skali województwa kujawsko-pomorsiego wypadł lepiej Rafał Trzaskowski w stosunku 53,2% do 46,8%. Przeliczyliśmy wyniki dla okręgu bydgoskiego w wyborach do Sejmu RP, czyli części województwa na zachód od Wisły.

 • Oficjalne wyniki wyborów

  W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

Wiadomości z regionu