Jesteś tutaj: HomeInowrocławObywatele wyeliminowali z ruchu pijanych kierowców

Obywatele wyeliminowali z ruchu pijanych kierowców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 10 lipiec 2013 12:15

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu inowrocławskiego doszło do dwóch rzec można  bohaterskich zachowań obywatelskich mieszkańców, którzy wyeliminowali z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu.

W czwartek mieszkaniec Inowrocławia po godzinie 19 zauważył, że jadący skodą fabia może być nietrzeźwy. Wnioskował to po tym, że kierowca nie był wstanie utrzymać prostego kierunku jazdy. Samochód jechał wolno, dlatego inowrocławian podszedł i wyrwał ze stacyjki kluczyki od pojazdu, po czym wezwał na miejsce policję. Funkcjonariusze zbadali kierującego i okazało się, że miał we krwi ponad 3 promile alkoholu, co jest już stanem bardzo niebezpiecznym.

 

Dzień później jeden z kierowców poinformował policjantów, że osoba prowadząca jadącego przed nim malucha może być nietrzeźwa. Pojazd ten wjechał na jedną z posesji w miejscowości Tuczno, tam też przybyli policjanci, którzy zbadali trzeźwość kierowcy, który jak się okazało był w stanie silnego upojenia alkoholowego.

 

Z obywatelami, którzy podjęli interwencje skutkujące wyeliminowaniem z ruchu pijanych kierowców, spotkał się Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu i złożył serdeczne gratulacje.

 

My też nie bądźmy obojętni! Gdy widzimy sytuacje, które budzą nasze wątpliwości co do trzeźwości kierujących informujmy. Wystarczy tylko zatelefonować na numery alarmowe! Dzięki temu funkcjonariusze szybciej wyeliminują tych, którzy stwarzają zagrożenie wsiadając "za kółko" pod wpływem alkoholu! – apeluje inowrocławska policja.

 

Zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu stracą natomiast prawo jazdy, dodatkowo grozi im kara pozbawienia wolności. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu