Jesteś tutaj: HomeInowrocławRozmawiali o aspektach prawnych rozwoju sportu

Rozmawiali o aspektach prawnych rozwoju sportu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław sobota, 29 czerwiec 2013 19:02

Sport to zdrowie, to dewiza stara jak świat. W naszym kraju z jego uprawianiem nie jest najlepiej, dlatego każda inicjatywa społeczna propagująca aktywność sportową jest bardzo pożądana. Niekiedy wiąże się to jednak z pokonywaniem wielu barier prawnych.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Imienia Księcia Kazimierza Kujawskiego odbyła się w Inowrocławiu konferencja skierowana do przedstawicieli lokalnych klubów sportowych. Udział w niej wzięli także przedstawiciele inowrocławskiego OSIR i reprezentujący Rady Miejska radny Henryk Procek.

 

To spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami organizacji sportowych z Inowrocławia. Przydatną poradą mogły okazać się wskazówki mecenasa Przemysława Jucharza, który wyjaśniał jak stowarzyszenie sportowe przekształcić w organizację pożytku publicznego, która ma prawa do otrzymywania 1% odpisu podatkowego od osób fizycznych.

 

Patronat nad konferencja objął prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wiadomości z regionu

Śledź nas