Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski samorząd uchwalił budżet

Inowrocławski samorząd uchwalił budżet

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 17 grudzień 2020 16:31

W czwartek budżet miasta na 2021 roku uchwaliła Rada Miejska w Inowrocławiu. Z powodu pandemii radni obradowali zdalnie. Dochody w przyszłym roku planowane są na poziomie 391,6 mln zł, wydatki 402,9 mln zł, co oznacza ponad 10 mln zł deficytu.

Wydatki majątkowe, czyli inwestycyjne, mają przekroczyć w tym planie 63 mln zł - Projekt budżetu na 2021 r. opracowywany był w szczególnie trudnych warunkach. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda nam się zrealizować zapisane w nim pozycje, szczególnie te, dotyczące dalszego rozwoju miasta, poprzez realizację zaplanowanych inwestycji – mówi skarbnik Miasta Inowrocławia Dorota Rutkowska.

 

Wiele zadań inwestycyjnych będzie kontynuacją tych z roku bieżącego, w tym chociażby prace przy węźle komunikacyjnym przy ulicy Magazynowej. W 2021 roku planuje się przebudowę ulic: Pięknej, Kwiatowej i Spokojnej oraz Ranusa i ks. Wawrzyniaka. Sporym wydatkiem będą 34 mln zł na rozpoznanie i poszukiwanie źródeł wód geoetermalnych Miasto chce te środki pozyskać jednak z zewnątrz.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu