Jesteś tutaj: HomeInowrocławDrogowo szybciej do Bydgoszczy i Torunia

Drogowo szybciej do Bydgoszczy i Torunia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 27 czerwiec 2013 22:03

Do polowy lipca będzie konsultowana Strategia Rozwoju Województwa, zawarte w niej zapisy są  jednak dość korzystne dla Inowrocławia. Udało nam się ustalić, że w ramach przebudowy drogi krajowej nr 25 powstaną obwodnice Złotnik Kujawskich i Nowej Wsi Wielkiej, co wpłynie na sprawniejszą komunikację Inowrocławia z Bydgoszczą.

Niestety na chwile obecną ciężko powiedzieć jaki będzie standard przebudowanej drogi nr 25.

 

Istotniejszym zadaniem drogowym z punktu widzenia planistów z Urzędu Marszałkowskiego ma być przebudowa drogi krajowej nr 15 z Torunia do Inowrocławia i Gniezna. W wyniku tej inwestycji powstać ma także obwodnica Inowrocławia, o którą od wielu lat bezskutecznie zabiegają mieszkańcy. Ta Roga ma być wykonana w standardzie GP 2+2, czyli będzie to jezdnia dwupasmowa. Priorytetem ma być tutaj odcinek Toruń – Inowrocław.

 

Pamiętać musimy, ze inwestycje na drogach krajowych realizowane są przez państwo, zatem zapisy Strategii Rozwoju Województwa, nie muszą zostać uwzględnione w strategiach państwowych.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wiadomości z regionu

Śledź nas