Jesteś tutaj: HomeInowrocławWażny dzień dla Inowrocławia, ważny dzień dla Flandrii

Ważny dzień dla Inowrocławia, ważny dzień dla Flandrii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 27 czerwiec 2013 00:14

W środę flamandzki Minister Opieki Społecznej i Zdrowia Publicznego Jo Vandeurzen wraz z prezydentem Inowrocławia Ryszardem Brejzą wmurowali kamień węgielny, na budowie nowej siedziby Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Flandria. Można stwierdzić, że był to dla stolicy Kujaw Zachodnich historyczny dzień.

Stowarzyszenie Flandria w Inowrocławiu funkcjonuje od 18 lat i to właśnie ono było główną przyczyną wizyty flamandzkiego ministra Jo Vandeurzena. Nazwa tej organizacji nawiązuje bowiem do belgijskiego regionu, które posiada swój autonomiczny rząd, który reprezentował właśnie Jo Vandeurzen.

 

Belgowie prawie dwie dekady temu zainwestowali w powstanie stowarzyszenia, które zajmuje się obecnie prowadzeniem sklepów i wypożyczalni sprzętu medycznego oraz organizowaniem wolontariatu i opieki osób starszych. Celem tych sklepów nie jest jednak osiąganie dochodu, lecz dostęp po jak najniższych kosztach do towarów medycznych dla osób, którym nie jest wstanie pomóc polska służba zdrowia.

Jutro minister Vandeurzen weźmie udział w konferencji poświęconej tematyce pomocy społecznej, która odbędzie się w bydgoskiej Operze Nova. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
  • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

    Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

    Etykiety: matury
  • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

    Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu