Jesteś tutaj: HomeInowrocławWażny dzień dla Inowrocławia, ważny dzień dla Flandrii

Ważny dzień dla Inowrocławia, ważny dzień dla Flandrii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 27 czerwiec 2013 00:14

W środę flamandzki Minister Opieki Społecznej i Zdrowia Publicznego Jo Vandeurzen wraz z prezydentem Inowrocławia Ryszardem Brejzą wmurowali kamień węgielny, na budowie nowej siedziby Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Flandria. Można stwierdzić, że był to dla stolicy Kujaw Zachodnich historyczny dzień.

Stowarzyszenie Flandria w Inowrocławiu funkcjonuje od 18 lat i to właśnie ono było główną przyczyną wizyty flamandzkiego ministra Jo Vandeurzena. Nazwa tej organizacji nawiązuje bowiem do belgijskiego regionu, które posiada swój autonomiczny rząd, który reprezentował właśnie Jo Vandeurzen.

 

Belgowie prawie dwie dekady temu zainwestowali w powstanie stowarzyszenia, które zajmuje się obecnie prowadzeniem sklepów i wypożyczalni sprzętu medycznego oraz organizowaniem wolontariatu i opieki osób starszych. Celem tych sklepów nie jest jednak osiąganie dochodu, lecz dostęp po jak najniższych kosztach do towarów medycznych dla osób, którym nie jest wstanie pomóc polska służba zdrowia.

Jutro minister Vandeurzen weźmie udział w konferencji poświęconej tematyce pomocy społecznej, która odbędzie się w bydgoskiej Operze Nova. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wiadomości z regionu

Śledź nas